Web Sitenizi Nasıl Tanıtırsınız ?
Web sitenizi nasıl tanıtacağınızı bilmeniz günümüz dijital pazarlamanın gerekliliğidir. Peki, web sitenizi nasıl tanıtırsınız ?

Web Sitenizi Nasıl Tanıtırsınız ?

Web sitenizi nasıl tanıtacağınızı bilmeniz günümüz dijital pazarlamanın gerekliliğidir. Peki, web sitenizi nasıl tanıtırsınız ?

Web sitenizi arama motoru botları bulamazsa başka kimse de bulamaz. Bu yüzden öncelikli olarak google ve diğer arama motorlarının ihtiyaçlarına web sitenizin hızını artırarak, kaliteli özgün içerikler yazarak cevap vermelisiniz. Dijital pazarlamada başarılı olmak istiyorsanız web sitenizi nasıl tanıtacağınız konusunda önerilerimizden yararlanabilirsiniz.


Web Sitenizi Tanıtmanın Yolları

-Kabarık bir irtibat listesine sahipseniz bundan kesinlikle yaralanmalısınız. Nasıl mı ? İrtibat listenizi farklı müşteri gruplarına göre alt listelerde ayırıp onların ilgilerini çekmek için zaman zaman kampanyalarınız, yeni ürünleriniz hakkında bilgilendirmek için e-postalar gönderebilirsiniz. Zaman zaman göndereceğiniz bu mesajlar onları harekete geçirecektir.

-SEO organik arama motoru sıralamasında üst sırada yer edinmenizi sağlar. Bu nedenle web sitenizi anahtar kelimelere göre optimize ederek, özgün ve kaliteli içerikler üretmelisiniz. Ancak bu şekilde üst sıralarda yer edinebilirisiniz.

-Arama motorlarında yer alan reklamlar hazırlayın.Üstelik Google AdWords vasıtasıyla bu reklamlar için sadece birisi reklamınıza tıkladığında ödeme yapacaksınız. Bu reklam çalışmanızda kullandığınız linklerin reklam metninize uygunluğuna dikkat edin. Örnegin küçük ev aletleri reklamınıza tıklayan bir müşterinin banyo ürünlerinizin olduğu bir sayfada kendisini bulması ne kadar sağlıklı olabilir ?

-Akıllı telefonların artması ile hayatımızda önemli yer edinen, milyarlarca kullanıcısı olan facebook, instagram... sosyal medya hesapları sitenizin tanıtımı için ideal plarformlardır. Sosyal medyada ki paylaşımlarınızda kullanıcılarınızı sitenizin safalarına yönlendireceğiniz linkler bulundurun.

-Kendi iş kolunuzda yüksek başarıya sahip siteleri araştırarak bu sitelere konuk bloğ yazarı olarak yazılar yazmayı teklifte bulunun. Eğer teklifiniz kabul edilirse bloğ yazılarınıza web sitenizin linkini ekleyin.

-Web siteniz için yapacağınız tanıtım sitenizin trafiğini ve ürünlerinizin satışını artırır. Bunun için dikkatli bir plan geliştirmelisiniz ve tabi bundan da önce yani ilk aşamadoğru alan adını bulmak ve web siteniz içiniyi bir hosting firması seçmektir  İşinizi ve satışlarınızı doğrudan etkileyecek bu durum için uzman desteği almanız gerkmektedir. Kursistem olarak bizler bu konuda hizmet sunarken müşterilerimize rakiplerinin olduğu bir platformda lider yapma garantisi vermekteyiz.


 


 


 

Yorumlar (0)

Soru Cevap

4536


Tüm Dünya Kullanıcılarına Hitap Eden Teknoloji
Yararlanmak istiyorsanız hemen arayın.