Ücretsiz Stok Fotoğref Siteleri
Günümüzde dijital yayıncılığın popülerleşmesi ile birlikte pek çok alanda olduğu gibi bu alanda da çeşitli kaynaklara ihtiyaç duyulmaya başlandı.

Ücretsiz Stok Fotoğref Siteleri

Günümüzde dijital yayıncılığın popülerleşmesi ile birlikte pek çok alanda olduğu gibi bu alanda da çeşitli kaynaklara ihtiyaç duyulmaya başlandı.

Yüksek çözünürlüklü fotoğraf ihtiyaçları, görsel düzenlemeler içerik için oldukça öneme sahip. Bu nedenle ajanslardan, freelance çalışanlara, haber editörlerinden sosyal medya yayıncıları ve yöneticilerine kadar pek çok kişi, fotoğrafçılık ile uğraşmıyor olsa bile, yaptığı işi en iyi şekilde anlatabilmek için stok fotoğraflara yönelmiş durumda. Sizler için, çalışmalarınızda kullanabileceğiniz, ücretsiz ve yüksek çözünürlüklü fotoğraflar, görseller indirebileceğiniz stok fotoğraf sitelerini oluşturduk.

 

-Pixabay

Pixabay en önemli avantajlardan bir tanesi de istediğiniz anahtar kelimelerde arama yapabiliyor olmanız. Medium ebattaki görselleri üye olmadan indirebilirsiniz, ancak XL görseller için üye olmanız gerekmektedir..

 

-Pexels

Pexels de yine arama barı bulunan ücretsiz stok fotoğraf sitelerinden. Geniş bir fotoğraf veri tabanına sahip olan Pexels’te üyelik şartı olmadan fotoğrafları indirip kullanabilirsiniz.

 

-Flickr

Fotoğraf yükleme, düzenleme, arkadaşlarınızı ekleme ve paylaşma olanağı sağlayan bir platform olan Flickr, başlangıçta sizden bir Yahoo maili oluşturarak kayıt olmanızı istiyor. Flickr’dan fotoğraf indirirken dikkat etmeniz gereken şey, fotoğrafın lisansı kime aitse onu paylaşırken kaynak göstermek olacaktır. Blog yazılarınızda ve hatta sunumlarınızda fotoğrafın üzerine kişinin ya da kurumun ismini yazmanız yeterli olacaktır.

 

- Gratisography

Özellikle eğlenceli ve yüksek kaliteli stok fotoğraflar arayanlar için güzel bir kaynak olan Gratisography’e her hafta yeni görseller ekleniyor. İndirmesi ise birçok stok fotoğraf sitesine göre çok daha zahmetsiz. Tek eksiği ise arama yapamamanız.

 

- Unsplash

Arayüz açısından vasat ancak kaynak açısından yeterli bir site olan Unsplash’e her 10 günde bir 10 yeni fotoğraf ekleniyor. Burada da yine fotoğrafları indirmek için üye olmanıza gerek yok ve fotoğrafların lisans problemi de yok.

Yorumlar (0)

Soru Cevap

4473


Tüm Dünya Kullanıcılarına Hitap Eden Teknoloji
Yararlanmak istiyorsanız hemen arayın.