Sosyal Medya Yöneticileri İçin Tavsiyeler
Sosyal medya yöneticiliğine hevesli olanlar için bir şeyler katabilmek amacı ile bu yazıyı derledik. Keyifle okuyacağınızı düşünüyorum

Sosyal Medya Yöneticileri İçin Tavsiyeler

Sosyal medya yönetimi, Facebook ya da İnstagramda sıradan bir başlık altında görsel yüklemekten ibaret olduğunu düşünenler vardır. Ancak bu işi profesyonel anlamda yapan insanlar bundan daha fazlasının olduğunu bilmekteler. Bu işte hevesli olanlar için birşeyler katabilmek amacı ile bu yazıyı derledik. Keyifle okuyacağınızı düşünüyorum.


Sosyal Medya Yönetimi Nedir ?

Sosyal medya günümüzde önüne geçilmez bir pazarlama stratejisi olmaktadır. Peki, sosyal medya yöneticisi nedir ? Sosyal medya yönetimi, sosyal medya hesapları ve bu sayfaların nasıl kullanılacağı, büyüme sürecinin nasıl işlemesi gerektiğini, imaj yönetiminin nasıl olması gerektiğini ve kriz durumlarında nasıl yolar izlenmesi gerektiğini gösteren yollarla sosyal medya hesaplarını yöneten, idare eden kimselerdir. Bu süreçte doğru içeriği doğru platformda paylaşmak, marka otoritesini kanıtlamak, fazlaca düşünmek, ilişkiler kurmak, performansınızı ölçmek ve düzenli olarak takip etmek çok önemlidir.


Sosyal Medya Yöneticileri İçin Tavsiyeler

1-Öncelikle birçok şeyde olduğu gibi bu konuda da ilk adımınız bir plan oluşturmak bu planda izlenebilecek yollar ise ;

-Aktif olan sosyal medya hesaplaının listesini çıkarın ve profiller arasında link paylaşımları yapın

-Profilleri ve görselleri güncelleyin

-Takipçi artışı, etkileşim gibi önemli durumları sürekli inceleyin

-Performansınızı kontrol ederek sosyal medya hesaplarınızdaki yerinizi değerlendirin.

2-İçerik her zaman dediğimiz gibi bu platformda da yine kraldır. Kaliteli içerik üretmelisiniz.

3-Görsellere gereken özeni gösterin. Araştırmalar görsellerin insan beynine metinlere oranla 60.000 kat daha fazla etki ettiğini kanıtlamış durumda ona göre yani.

4-Bazı halktan uzak ünlüler gibi paylaşım yapıp kenara çekilmeyin. Halkın arasına girin. Takipçilerinizle etkileşimde bulunun. Etkileşim içinde olmak ve topluluğunuzla konuşabilmek sizin için önemli noktalardan biri olmalıdır.

5-Twitter liste trafiğinizi artırın. Twitter listeleri bir sosyal medya yöneticine sonsuz olanak sağlar ve sosyal medya yöneticisinin hayatını çok daha fazla kolaylaştırır.

6-Buffer, Hootsuite gibi sosyal medya araçları varken yararlanmamak akılıca olmasa gerek. Konuyla ilgili detaylı bilgiyi burayı tıklayarak okuyabilirsiniz.

7-Analiz edin yine yine analiz edin. Her sosyal medya yöneticisi, sosyal medya aktivitelerini analiz ve test etmenin uzun dönemde çok işe yarayacağını bilir.


Sosyal medya yöneticiliğini heves edenler için verdiğimiz bu tavsiyelerle aynı zamanda sosyal medya yöneticiliği nasıl yapılır ? Sorusunu da cevaplamış olduk.

Yorumlar (0)

Soru Cevap

6229


Tüm Dünya Kullanıcılarına Hitap Eden Teknoloji
Yararlanmak istiyorsanız hemen arayın.