Pitamit SEO Nedir ? Piramit SEO Nasıl Kullanılır ?
Seo çalışmalarında başarılı sonuçlar elde edebileceğiniz çalışma yöntemlerinden olan Piramit Seo Tekniği ile sitenizi üst sıralara çıkartabilirsiniz.

Pitamit SEO Nedir ? Piramit SEO Nasıl Kullanılır ?

Seo çalışmalarında başarılı sonuçlar elde edebileceğiniz çalışma yöntemlerinden olan Piramit Seo Tekniği ile sitenizi üst sıralara çıkartabilirsiniz.

Piramit Seo Tekniği, sitenize gelen kullanıcıların daha çok zaman geçirmesi, web sitenizin trafiğini artırmak amacı ile yapılan bir teknik çalışmadır. Bu çalışma sayesinde her hangi bir kelime aramasından sitenize gelen kullanıcının sitenizde uzun süre kalmasına, içeriklerin okunma süresinin artmasına ve farklı içerikleri kontrol etmesi sağlanmaktadır. Bu tekniğin düzgün bir şekilde kullanılmaması ise site ziyaretçinizin başka içerikleri okumadan çıkmasına neden olmaktadır. Piramit Seo yöntemi ile 2 yönden ilerleme fırsatı sunmaktadır. Piramit Seo Tekniği hem tersten hemde düz ilerlemenize izin veren bir yöntemdir. Buraya kadar olan kısmı bir de örnek vererek açıklayalım.

Örneğin sitenizde ofis mobilyaları ürünlerinizden yönetici koltuğu ürününüzün tanıtımını yapıyorsunuz. Site ziyaretçiniz bir ihtimal bu içeriğinizi okudu ve sonra sitenizden çıktı. Okuduğunu varsaysak bile kalış süresi kısa ancak yönetici koltuğunu anlattığınız içeriğe bir de yönetici masası ile ilgili bir içerik linki koyarsanız site ziyaretçinizin kalış süresini uzatır ve iki içeriği de okumasını sağlamış olursunuz.

Piramit Seo Tekniği Nasıl Uygulanır ?

Piramit SEO tekniği nasıl kullanılır? Piramit SEO tekniği, tersten gelim ve düzden gelim olarak iki farklı yöntemle uygulanabilmektedir. Ancak tersten gelim yöntemi diğer yönteme göre daha iyi sonuç vermektedir. Tersten gelim yönteminde, belirlediğiniz ana anahtar kelimenin alt anahtar kelimelerinde içerik üretmeniz gerekir. Belirlediğiniz tüm alt anahtar kelimelerde içerik ürettikten sonra sıra ana anahtar kelimeye gelir. Kısacası içerik üretirken özelden genele doğru ilerlemeniz gerekir. Bu yüzden tersten gelim yöntemini tüme varım olarak da adlandırabilirsiniz. Ana anahtar kelimenizde ürettiğiniz içerikten alt anahtar kelimeler için ürettiğiniz içeriklere link yönlendirmelisiniz. Bu sayede ana anahtar kelime ile alt anahtar kelimeler için ürettiğiniz içerikler arasında bir link inşası yapmış olacaksınız. Bu yöntem, SEO çalışmalarında kullanıcıların site içerisinde daha fazla vakit geçirmesini ve diğer içerikleri de okumasını sağlayan en etkili yöntemdir.

Bu teknik ile web sitenizde daha uzun süre kalınmasını ve diğer içeriklerinizinde ziyaret edilmesini sağlayacaksınız. Ayrıca kullanıcıların uzun süre sitenizde kalmasını sağladığınız ve iyi bir kullanıcı deneyimi sunduğunuz için sıralamalarınız da yükselecektir.

Yorumlar (0)

Soru Cevap

2219


Tüm Dünya Kullanıcılarına Hitap Eden Teknoloji
Yararlanmak istiyorsanız hemen arayın.