Organik Trafik Artırma Yöntemleri
Organik trafiğinizi nasıl artırabilirsiniz ?

Organik Trafik Artırma Yöntemleri

İçeriklerinizi Arama Motorları İçin değil ziyaretçileriniz için hazırlayın

İçeriklerinizi ziyaretçileriniz için yazarsanız içeirğinizle kimlerin ilgilendiğini kolaylıkla tespit edebilirsiniz. İdeal kitlenize hitap eden kaliteli içerikler oluştursanız doğal olarak SEO’nuzu geliştirmiş olursunuz. Bu, kitlenizin ana sorunlarına ve arama sorgularında kullandıkları anahtar kelimelere dokunmak anlamına gelir. Arama motorlarını tek başına optimize etmek işe yaramaz; sahip olacağınız anahtar kelimelerle yazılmış yapay içeriklerden öteye gitmez. Bu içeriklerinize sihirli dokunuşlar yaparak geliştirmeyeceğiniz anlamına gelmez.


-Trafik kalitenizi artırmak için SEO Uyumlu doğru kelimeleri seçin ve uzun kuyruk anahtar kelimeler kullanın. Sadece sektörünüzdeki en popüler anahtar kelimelere odaklanmamalı. Ürününüz veya hizmetiniz için daha belirgin olan anahtar kelimeler kullanmalısınız. Zamanla, Google ve diğer arama motorları web sitenizi ya da blogunuzu odağınız için bir hedef olarak tanımlayacak, bu da arama motoru sonuç sayfasında daha fazla içeriğinizin görüntülenmesini artıracak ve potansiyel müşterilerinizin sizi bulmasına sağlayacaktır.


-İçeriği yeniden güncelleyerek daha fala organik trafik elde edebilirsiniz.


-Kaliteli İçerik Oluşturmaya Özen Göstermelisiniz.Olabilidğince sık ve düzenli yazmaya çalışın, fakat kalitenin bedeli söz konusu değildir. Düşünce önderliği yaptığınız ve sektörünüzün fayda sağlayabileceği tüm özgün içerikleri daha kaliteli içerik olarak düşünebilirsiniz. Bu şekilde hazırladığınız içerikler ile sitenizde veya blogunuzda organik trafikte yolunuza devam etmek için daha fazla imkan sağlarsınız.

-Çevrim içi link kullanmayı alışkanlık edinin. İyi bir içerik kataloğu oluşturduktan sonra, blogunuzda ve web sitenizde yer alan içeriklerde ilgili sayfalara iç linkleme yapabilirsiniz. Bu şekilde konuya ilgi duyan ziyaretçileri daha alakalı içeriğe yönlendirebilirsiniz. Bu yöntemle sitenizdeki ziyaretçileri daha fazla sayfa gezmeye teşvik edebilir, daha uzun süre tutabilirsiniz. Bu da arama sıralamanızı arttırmanıza da yardımcı olur. Bununla birlikte, iç bağlantıları aşırı kullanmalısınız. Çok fazla iç linkleme yaparsanız da spam gibi görünmeye başlar.


 


 

Yorumlar (0)

Soru Cevap

2181


Tüm Dünya Kullanıcılarına Hitap Eden Teknoloji
Yararlanmak istiyorsanız hemen arayın.