Mükemmel Bir İçerik İçin Anahtar Kelimeyi Nasıl Seçmelisiniz ?
Markanız İçin Olması Gereken Sosyal Medya İçerik Stratejisi adımlarından biri de anahtar kelime analizidir.

Mükemmel Bir İçerik İçin Anahtar Kelimeyi Nasıl Seçmelisiniz ?

Bir içerikte anahtar kelimeyi nasıl seçmelisiniz, içeriği ne zaman paylaşmalısınız ?

Mükemmel İçeriği ve Anahtar Kelimeleri Araştırın

Markanız İçin Olması Gereken Sosyal Medya İçerik Stratejisi adımlarından biri de anahtar kelime analizidir.

Neredeyse oradasın! Kiminle konuştuğunuz, sosyal stratejinizin nerede gerçekleştiği ve daha fazlası hakkında iyi bir fikriniz var. Şimdi ne tür bir içerik oluşturacağınızı bilmeniz gerekiyor. Yukarıda belirttiğimiz gibi, amacınız işinizle ve değerleriyle alakalı içerik tasarlamak olmalıdır.

 -Kitlenizi ve zamanlarını nerede geçirdiklerini bildiğinizden, neden markanızdan görmek istediklerini daha fazla öğrenemiyorsunuz. Anketler izleyicinizi çekmeye başlamanızı sağlar.

 -Anahtar kelimelerini unutma Aynı zamanda, içeriğinizle hedeflemek istediğiniz anahtar kelimeler hakkında düşünmeyi unutmayın. Neyse ki, Sprout Social ile, içeriği Akıllı Gelen Kutunuza kolayca beslemek için hashtag'leri veya markalı anahtar kelimeleri izleyebilirsiniz. Burada, kişilerin belirli bir anahtar kelime hakkında tam olarak ne söylediklerini veya belirli bir etiketi nasıl kullandıklarını görebilirsiniz. Bu, tam olarak neyi hedef alacağınızı bilerek içerik stratejinizi daha etkili bir şekilde oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Sonra, insanların Sprout’un sosyal medya yönetim araçlarında anahtar kelimenizle ne kadar iyi ilgilendiğini görebilirsiniz!

Odak pazarınızı farklı sosyal medya platformlarına yazdığınızda ne olduğuna bakmak, yalnızca rakiplerinizi anlamanıza yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda alternatif anahtar kelimeler de sağlayacaktır.


 

Yorumlar (0)

Soru Cevap

2769


Tüm Dünya Kullanıcılarına Hitap Eden Teknoloji
Yararlanmak istiyorsanız hemen arayın.