Markanız İçin Gereken Sosyal Medya İçerik Stratejisi
Sosyal medyada varlığınızı güç katmak istiyorsanız bunun için ilk adım olarak içeriğinizin etkinliğini artırmalısınız, bunun için ise markanız için sosyal medya içerik stratejisi geliştirmelisiniz.

Markanız İçin Gereken Sosyal Medya İçerik Stratejisi

Günümüzde sosyal medyanın gücünü göz ardı etmek zor. Dünya nüfusunun% 22'si Facebook kullanıcısı, 450 milyondan fazla LinkedIn profili bulunmakta ve Pinterest kullanıcılarının% 93'ü alışveriş yapmak için hesaplarına erişim sağlıyor.

Sosyal medyanın herhangi bir platformunda izlenim bırakabilmek, kullanıcı üzerinde olumlu izlenim bırakmakla olur. Sosyal medyada varlığınızı güç katmak istiyorsanız bunun için ilk adım olarak içeriğinizin etkinliğini artırmalısınız, bunun için ise markanız için sosyal medya içerik stratejisi geliştirmelisiniz. 

Bir sosyal medya içeriği stratejisi uygulandığında, hangi ağın en iyi etkileşimi sağladığını, yaratmanız gereken içerik türünü ve sonuçlarınızı kolayca ölçebileceğinizi bilirsiniz. İşleri biraz daha kolaylaştırmak için sosyal medya içerik stratejinizi hazırlamanız için bazı tavsiyelerimizi sizin için paylaştık.

- İş Hedefleriyle Hizalanan Sosyal Hedefler Belirleyin

Öncelikle, sosyal medya içerik stratejinizin gerçek bir etkiye sahip olmasını istiyorsanız, kampanya hedeflerinin şirketinizin hedeflerine uygun olduğundan emin olmanız gerekir. Çok az olsa bile, sosyal medyanın faydalarından yararlanmak için geçen yıl ne yaptığınızı düşünün. Sprout Social gibi araçlar, kampanyalarınıza hangi yöne yöneleceğinize karar vermek için gereken ölçümleri görmenize yardımcı olur.

-Marka bilinirliğinin arttırılması: Her bir sosyal profilinizdeki, retweetleriniz, paylaşımlarınız ve diğer katılım ölçütlerinizdeki takipçi sayısına bakın.

 -Yeni müşteri adayları oluşturma: Geçitli içerik için indirmeler, sosyal medya aracılığıyla geliştirilen yeni müşteri adayları ve müşteri adaylarının sosyal yayınlarınıza tıklamalar gibi şeyleri inceleyin.

-Web sitesine trafik çekmek: Google analitik panonuzdaki sosyal medyadan gelen yönlendirici trafiği ve sosyal paylaşımlara yapılan tıklamalar ve sosyal trafik için hemen çıkma oranı gibi şeyleri kontrol edin.


- Doğru Sosyal Ağı Seçin

En iyi sosyal medya içerik stratejisi türü, hedef kitlenizin ilgisini ağlarınıza alandır. Her sosyal ağı odaklanmadan hedeflemek çoğu zaman boşa harcanan bütçelere ve karışıklığa yol açacaktır. Her ağ için şu faktörleri göz önünde bulundurun derim. Gelin bakalım sizin için en doğru sosyal medya ağı hangisi bunun için linki tıklayın.

https://www.kursistem.com/blog/size-en-dogru-olan-sosyal-medya-agini-nasil-belirlemelisiniz


 

Yorumlar (0)

Soru Cevap

5159


Tüm Dünya Kullanıcılarına Hitap Eden Teknoloji
Yararlanmak istiyorsanız hemen arayın.