Logo Tasarımı
İsmi logo tasarımının bir parçası olmasa bile, bir firmayı logosuna bakarak anında tanımlayabileceğinizi biliyor muydunuz ?

Logo Tasarımı

İsmi logo tasarımının bir parçası olmasa bile, bir firmayı logosuna bakarak anında tanımlayabileceğinizi biliyor muydunuz? Belki de, daha önce hiç duymamış olsanız bile, ilk kez logosuna bakarak bir işletmenin yapısını doğru tahmin edebileceğinizi fark ettiniz. Simgeler, işletmenizle ilgili bilgileri iletmenin özlü ve etkili bir yoludur. Bir logo, şirketinizin markasının önemli bir parçasıdır ve bir şirketin genel algısını önemli ölçüde etkiler. Aslında, bir logo bir işletmenin yapabileceği en önemli marka yatırımlarından biridir.

 Logo Tasarımı Neden Önemli?

 Bir şirketin yüzü olarak logo tanımlanabilir. Oldukça sık, potansiyel bir müşterinin işletmeniz hakkında farkedeceği ilk şeydir. Bir logo sadece bir görüntüden çok daha fazlasıdır; müşterileriniz için bir tanıma noktası ve şirketinizin markalaşması için önemli bir temeldir. Çoğu zaman müşterilerin saniyeler içinde bir şirket hakkında fikir oluşturduğu söylenir. İyi tasarlanmış bir logo tasarımı, işletmenizin profesyonel, güvenilir ve kaliteli mal veya hizmet sağladığı potansiyel müşterilere ulaşmanın kolay bir yoludur.

Logo Tasarımında Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bir logo kolayca tanınabilecek kadar ayırt edici olmalı ve çoklu ortamlarda çalışacak kadar basit olmalıdır. İyi bir logo unutulmaz ve harika bir ilk izlenim bırakmalıdır. Bir reklam panosunda veya kalemde yani her boyutta etkili olmalıdır. İyi bir logo hem renkli hem de siyah beyaz olarak etki eder. Logolarda detaylar çok önemlidir. Logo, renkler, şekiller ve yazı tipleri dahil olmak üzere her bir öğeye özel dikkat gösterilmelidir. Bu öğelerin tümü markanız hakkında bir mesaj iletmeye yardımcı olur. Bir spor salonu kalın yazı tiplerini kullanmayı seçebilirken, bir düğün planlama ajansı logoları için süslü ve el yazısı yazı tiplerini kullanabilir. Görsellerin ve görüntülerin, şirketiniz için herhangi bir tutarsızlık veya karışıklıktan kaçınması için uygun olması gerekir. Tüm renkler, şekiller, görüntüler ve yazı tipleri, iletilecek fikirle tutarlı olmalıdır. Kullandığınız logo tasarımının şirketinizle ilgili doğru mesajı iletmesi çok önemlidir.


 


 


 

Yorumlar (0)

Soru Cevap

6569


Tüm Dünya Kullanıcılarına Hitap Eden Teknoloji
Yararlanmak istiyorsanız hemen arayın.