Kazandıran SEO Teknikleri
Kazandıran SEO teknikleri başlıklı bu içeriğimizde size kazanç sağlayacak önemli ve güncel SEO tekniklerinden bahsedeceğiz.

Kazandıran SEO Teknikleri

Bir web siteniz var ya da bir SEO uzmanı iseniz hedefinizin, web sitenizi arama motorlarında listenin en üstüne ulaştırmak olduğu şüphesiz bir gerçek. Çünkü SEO günümüzde yatırım getirisi olarak değerlendirilmekte. Tabi SEO'nun ne kadar önemli olduğunu bilenler için. Kazandıran SEO teknikleri başlıklı bu içeriğimizde size kazanç sağlayacak önemli ve güncel SEO tekniklerinden bahsedeceğiz.


- Tüm sitenizdeki kullanıcı deneyimini iyileştirin ; Web sitenizi SEO için optimize ederken en iyi sonuçları göstermek için hedef anahtar klimelerine sahip olmalısınız. Spamli bir web sitesine kimse girmek istemez. Bu durum hemen çıkma oranının yükselmesine neden olacaktır. Google’ın mantığı, bir kullanıcı bir sayfada daha fazla zaman harcarsa, muhtemelen sayfayı yararlı bulduğundandır ve Google, kullanıcılarına yalnızca mümkün olan en iyi sonuçları sunmak ister.


- Sesli Arama için Optimize Edin ; Tüm aramaların% 50 sinin gelecek yıla kadar sesli olarak yapılacağını biliyor muydunuz ? Bunun SEO stratejinizi dikkate almanız gerekmeyeceğini düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Sesli arama yapanlar, metin arama yapanlardan farklı alışkanlıklara sahiptir ve kullandıkları cihazlar (bir Amazon Alexa, Siri veya Google Ana Sayfası), özel snippet kutusundaki bilgileri yanıtları olarak tekrar oynatmak için SERP'lerden veri alır. Örneğin, bir metin araştırmacısı “köpekbalığı diyeti” yazabilir. Ancak sese dayalı bir arama, “köpekbalıkları ne yer?” Gibi daha uzun bir kuyruk olabilir.


 - Anahtar Kelimeler Yerine Konu Kümelerine Odaklanma ; Google evrim geçiriyor - ve algoritması da öyle. Şu andaki amacı, kullanıcılarının niyetini anlamak: Bekledikleri, aradıkları şey ve daha özel olarak, hangi arama sonuçlarının sorgularına en iyi şekilde yardımcı olacağı. Ancak, web sitenizin Google’ın ilk sayfasına yalnızca anahtar kelime odaklı içerik oluşturarak girmesini beklemeyin. Yalnızca anahtar kelimelere bakmak yeterli değildir. Ayrıca “kullanıcı amacı” olarak da adlandırılırsınız, kullanıcıların bir arama sorgusunu ifade edebilecekleri farklı yöntemler bulmak yerine, kullanıcıların aradıklarını göz önünde bulundurmalısınız. Özellikle bulundurmanız geren ise hedef kitlenizi tanıyın.


 

Yorumlar (0)

Soru Cevap

5219


Tüm Dünya Kullanıcılarına Hitap Eden Teknoloji
Yararlanmak istiyorsanız hemen arayın.