İnstagramda Satış Nasıl Yapılır ?
Bu yazımızda İnstagramda satış nasıl yapılır konusu hakkında bilmek isteyeceklerinize yer vererek ticaretinizde bizim de katkımız olsun istedik

İnstagramda Satış Nasıl Yapılır ?

Bu yazımızda İnstagramda satış nasıl yapılır konusu hakkında bilmek isteyeceklerinize yer vererek ticaretinizde bizim de katkımız olsun istedik.

Bir kullancının Instagramda vakit geçirmesinin onlarca nedeni vardır. Bu nedenler anı paylaşmak, arkadaşlarını, tarzını beğendiği blogger’ları takip etmek ya da yepyeni yerler, mekanlar, ürünler, markalar keşfetmek için olabilir. İnstagram kullanıcı sayısının her geçen gün artması, trafiğinin artması sonucunda da instagram, internetten alışverişin ve ürünlerini tüketicilerle buluşturmak isteyenlerin doğru hedef kitlesiyle buluşmasını sağlayan satış ve pazarlama kanalı halini almıştır..

 

-Instagram’da satış yapmak ya da satışlarınızı arttırmak istiyorsanız, en fazla dikkat etmeniz gereken konu WOM, yani ürününüzün ya da sunduğunuz hizmetin ağızdan ağıza yayılabilme özelliğine sahip olmasıdır. İyi ve etkili bir WOM için ise yapmanız gereken en önemli şey, hikayesi olan görselleri paylaşmanız olacaktır. Örneğin, son zamanlarda geri dönüşüm ürünleri ile ilgilenenlerin sayısı artmakta. Böyle bir profil sahibiyseniz mesela eski bir çaydanlığın vazoya dönüşünü hikayenize koyabilirsiniz. Sadece ürün değil şirket kültürünüzün hikayesi de olabilir. Ürünlerinizi satın alan müşterilerden kullanım esnasında bir görsel talep debilir, bu görseli sadık müşteriniz diye hikayenizde yine paylaşabilirsiniz. Özetlemek gerekirse hisleri uyandıracak sıcak temaslar kurumak güzeldir.

İnstagram satışı yapıyorsanız dikkat etmeniz gereken bir diğer durum ;

-Markanız kimlere hitap ediyor ? Annelere mi, spor yapanlara mı? Takı kullanmayı sevenlere mi? Hedef kitlenizi belirlerken kendinize sorduğunuz bu sorulara cevap verdikten sonra, Instagram mağazanız için oluşturacağınız dile karar verebilir; yalın, trendy, renk uyumuna sahip, özgün ve benzeri az olan bir görsel dil oluşturup tüketicilerinizle buluşabilirsiniz.

Instagram’da satış yapmanın avantajları oldukça fazla. Fakat Instagram, diğer bazı mecralarda olduğu gibi bir linkle websitenize yönlendirme yapıp satış yapmanıza izin vermemekte. Instagram’ın bu yaklaşımına rağmen, global hazır e-ticaret platformlarıyla ve bunlara entegre gelen ödeme sistemleriyle Instagram’da satış yapabilmeniz mümkün. Bildiğiniz gibi bu noktada karşınıza e-ticaret platformlarının aylık paket ücretleri, Türkçe dil desteği ve ödeme sisteminin yıllık sabit hizmet bedeli gibi ödemeler çıkmakta. Bu noktada güvenli sipariş ve ödeme yapabileceğiniz bazı mekanizmalar bulunmakta. Bunlara üye olup satış sayfası açarsanız indirimli kargo fiyatlarından faydalanma imkanlarına sahip olursunuz. Üyeliğin ücretsiz olduğunu, sadece yaptığınız satışlar üzerinden komisyon kesintisi yapıldığını da hatırlatalım.

İnstagramda satış nasıl yapılır sorusu için söyleyebileceğimiz bir başka durum ise INFLUENCER’LAR bu konuda detaylı bilgiyi tıklayarak okuyabilirsiniz.


 


 


 


 

Yorumlar (0)

Soru Cevap

3384


Tüm Dünya Kullanıcılarına Hitap Eden Teknoloji
Yararlanmak istiyorsanız hemen arayın.