İçerik Yönetimi Nedir ?
İçerik yönetimi (CM), herhangi bir formatta bilginin toplanması, iletilmesi, alınması, yönetilmesi ve genel olarak yönetilmesi sürecidir.

İçerik Yönetimi Nedir ?

İçerik yönetimi (CM), herhangi bir formatta bilginin toplanması, iletilmesi, alınması, yönetilmesi ve genel olarak yönetilmesi sürecidir. Terim tipik olarak dijital içeriğin yönetiminde kullanılır. Söz konusu içerik metin, görüntü, video, ses ve multimedya olabilir.

İçerik yönetimi süreci; İçerik yönetimi uygulamaları ve süreçleri amaca ve kuruluşa göre değişebilir. Bu, basamaklarda veya terminolojide farklılıklara yol açabilir. İçerik yönetim sisteminin öncelikli amacı web sitesi makalelerin oluşturulmasını, kullanıcı yönetimini, fotoğrafların, videoların, bannerların, reklam alanlarının, iletişim, raporlama, analiz ve web sitesi genel ayarlarının yönetilmesini anlık olarak sağlamaktır. Bunun yanı sıra özel bir web tasarımınız var veya oluşturmak istiyorsanız, içerik yönetimi sisteminin de tasarıma göre şekillendirilmesi, tasarımınızın her yerine ulaşabilmeniz ve yönetebilmeniz gerekmektedir. İçerik yönetimi, içerik oluşturuculara yapı ve kurallar sağlar. Dijital içerik yönetimi yönetişimi, önceliklerin belirlenmesine, ayrıntılı standartların sağlanmasına, içeriğe sahipliğin atanmasına ve erişim kontrolünün sağlanmasına yardımcı olabilir. Bu, tutarlı bir kullanıcı deneyimi yaratmaya, içerik şişkinliğini en aza indirmeye ve iç kontroller oluşturmaya yardımcı olur.


İçerik Yönetim Sistemi Tercih Edilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler;

-İçerik yönetimi sistemi sonradan eklenebilecek tüm yazılım özelliklerine uyum sağlamalıdır

-Güvenlikli ve hızlı çalışmalıdır.

-Kullanıcı ara yüzünde değişiklikler yapmaya elverişli olmalıdır.

-Kullanımı kolay olmalıdır.

-Çoklu dil özelliği olmalıdır.

-Yedekleme özelliği bulunmalıdır.

-İstenilen raporlar oluşturulabilmelidir.

 


 


 

Yorumlar (0)

Soru Cevap

740


Tüm Dünya Kullanıcılarına Hitap Eden Teknoloji
Yararlanmak istiyorsanız hemen arayın.