Google, İçeriği Neye Göre Düşük Kaliteli Olarak Nitelendirmektedir ?
Google yönergeleri içerik hakkında belli bir seviyede bilgi sahibi olunmadığı anladıklarında, içeriğin kaliteli olmadığına işaret etmektedir. Peki, hangi sayfalar düşük kalite içerik olarak değerlendirilmekte ?

Google, İçeriği Neye Göre Düşük Kaliteli Olarak Nitelendirmektedir ?

Google kendini seveni sever, ona fayda sağlayanı görür, şu bazı insanlar vardır ya herşeyde karşılık bekler google'da o misaldir. Kendi bünyesinde sizi ünlü yapmak için beklentilerine karşılık vermek, onu tatmin etmek, kurallarına uymak şartları vardır. Ancak şu da bir gerçek ki geri dönüşü üstelik uzun vadede fayda sağlamaktadır.

 

Google, için içerik çok önemli bu nedenle içeriği oluşturan yazarın konuya ne kadar hakim olduğu onun için çok önemlidir. Bir web siteniz var ise, içeriğinizi üreten kişi ya da kişilerin konuya hakim olduklarından emin olmalısınız. Neden mi ? Çünkü Google yönergeleri içerik hakkında belli bir seviyede bilgi sahibi olunmadığı anladıklarında, içeriğin kaliteli olmadığına işaret etmektedir. Bu kalite denetleyicileri içeriğin hazırlanış ve sunuş düzeyine göre bir kalite derecelendirmesi gerçekleştirmekte ve web sitesinin SEO dostu olmasına, tasarım kalitesine ya da kullanıcı deneyimine bakmadan sadece içeriğe odaklanarak derecelendirme yapmaktadır. Bu derecelendirme içeriği oluşturan yazarın konuya ne kadar hakim olduğunu ve kullanıcıyı nasıl yönlendirdiğini de kapsamakta. Eğer içerik kullanıcıyı yanlış, eksik bilgilendiriyorsa, kaliteli olmaktan çıkıyor. Kısacası Google, konuya hakim olmayan yazarların oluşturduğu içeriklere “düşük kalite” etiketini vermektedir. Peki, hangi sayfalar düşük kalite içerik olarak değerlendirilmekte ?


Google Düşük Kalite İçerik Değerlendirmesi Neye Göre Yapmaktadır ?

-Yetersiz bir uzmanlık, otorite ve güvenilirlik seviyesi

-İçeriklerin etrafında toplandığı ana tema içeriğin kalite seviyesi

-Sayfanın amacı için tatmin edici olmayan miktarda ana tema içeriğinin olması

-Ana tema etrafında toplanan içerik başlığı, slogan ve benzeri yardımcı içeriklerin abartılı veya şok edici olması

-Sayfa içerisinde ana temaya odaklanmayı zorlaştıracak çok sayıda reklam, destekleyici içerik ve benzeri bileşenlerin kullanılması

-Yazarın anonim kalması gerekmesi durumunda bunu sağlayacak tatmin edecek düzeyde bilgi olmaması.

 

İçeriklerinizin Düşük Kalitede Olmaması İçin Ne Yapmalısınız ?

-Az önce de belirttiğim gibi bir web siteniz var ise, içeriğinizi üreten kişi ya da kişilerin konuya hakim, uzman kişiler olduklarından emin olmalısınız.

-Blog yazılarının altında yazarın künyesinin ve sosyal medya profillerinin linklerinin yer aldığından emin olun.

-Blog yazıları dışında önemli içeriklerinizin de birer yazar künyesine sahip olduğundan emin olmalısınız.

                                                                                       


 


 


 


 

Yorumlar (0)

Soru Cevap

82


Tüm Dünya Kullanıcılarına Hitap Eden Teknoloji
Yararlanmak istiyorsanız hemen arayın.