E-Ticaret Siteniz İçin Güç Kazandıracak Unsurlar
E-ticaret site tasarımı yapılırken özellikle dikkat edilmesi ve üzerinde durulması gereken bazı unsurlar bulunmaktadır. Bunlar aynı zamanda e-ticaret siteniz güç kazandıracak unsurlar olmakta.

E-Ticaret Siteniz İçin Güç Kazandıracak Unsurlar

E-ticaret site tasarımı yapılırken özellikle dikkat edilmesi ve üzerinde durulması gereken bazı unsurlar bulunmaktadır. Bunlar aynı zamanda e-ticaret siteniz için güç kazandıracak unsurlar olmakta.

-Geleneksel ticarette mağaza ne kadar önemli ise e-ticarette de internet sitesi o kadar önemlidir. Sitenin tasarımında müşterilerinizin tercihlerini ve sitenizi nasıl daha kolay kullanabileceklerini göz önüne almanız gerekir.

-Ürün içerikleriniz hakkında bilgi verirken, müşterilerinize ürününüze neden ihtiyacı olduğunu anlatabilecek ayrıntılara yer verin. Ürün fotoğraflarının ürünü gerçekte olduğu gibi göstermeye ve kaliteli olmasına dikkat edin.

-Sitenizde site içi arama motoru olması çok önemlidir, müşteriler zaman kaybının önüne geçmek sayfaları tek tek gezmek yerine site içi arama motorunu kullanmayı tercih eder. Google'ın bize öğrettiği bunu mu demek istediniz tarzı akıllı arama sistemleri, ziyaretçiye gerçekten aradığı ürünü bulmasında yardımcı olarak site daha fazla kalmasını sağlar.

-Canlı destek sunma imkanı ile müşterileriniz için çok iyi olacaktır ve sürekli online olması, hızlı dönüş sağlanması müşterinin satın alma noktasında hızlı karar vermesini sağlar. Müşteri hizmetleri ile ilgili gerekli bilgilerin açıklayıcı bir şekilde tüm sayfalarda görünen bir bağlantı da olması etkilidir.

-E-ticaret sitenizi ziyaret eden kullanıcılar ürün ya da hizmetlerinizi daha önce satın almış müşterilerinizin yorumlarını ve oylamalarını dikkate alır ve bu değerlendirmelere göre karar verirler. Bu nedenle siteniz üzerinde, mümkünse her ürün ya da hizmetin sayfasına yorum ve derecelendirme kısmı ekleyin. Bu sayede memnun müşterilerinizin yorumları sayfanızda herkes tarafından görülür ve satılan ürünleriniz kendi reklamını yapabilir. Memnun olmayan müşterilerinizin memnuniyetsizliğini gidermek için adımlar atın ve bu tip yorumlara sorunun neden kaynaklandığını, nasıl düzelteceğinizi yazarak cevap verin. Böylece site ziyaretçileriniz işinizle ve müşterilerinizle ne kadar ilgili olduğunuzu görebilir.


 


 


 

Yorumlar (0)

Soru Cevap

8184


Tüm Dünya Kullanıcılarına Hitap Eden Teknoloji
Yararlanmak istiyorsanız hemen arayın.