Bir E-Ticaret Sitesinin Olmazsa Olmazları
Satış grafiğini artırmak ve e-ticaret sitesinin başarılı ve etkili olması için bir e-ticaret sitesinde olmazsa olmazlar nelerdir ?

Bir E-Ticaret Sitesinin Olmazsa Olmazları

E-ticaret sitesi kurmak, sadece bir web sitesinden ya da bir tasarımdan fazlasını gerektirir. Bir e-ticaret sitesi farklı şekillerde tasarlanabilir, fakat önemli olan siteyi kullanıcı için dostdoğru bir hale getirmek ve kolayca yönetilebilen özelliklere yer vermektir. Son zamanlarda kullanımı gittikçe artan e-ticaret siteleri kullanıcılarına kolay ve zahmetsiz bir alışveriş deneyimi, sahibine ise aynı anda dünyanın her yerindeki potansiyel müşterilerine ulaşma imkânı tanıyor. Satış grafiğini artırmak ve e-ticaret sitesinin başarılı ve etkili olması için bir e-ticaret sitesinde olmazsa olmazlar nelerdir ?


-Sitenin açılış ve sayfa içi hareketlerdeki bekleme süreleri satışa giden yolu kapatır. Bu nedenle herşeyden önce sitemizin ilk açılış sayfası ve site içi bağlantılarda rahatça hareket edebilmek adına site hızı çok iyi olmalıdır.

-Müşteri ödeme sayfasında ödeyeceği son rakamı görmek ister. Bazı sitelerde bu oran son aşamada fiyata eklenir. Özellikle kargo ile ilgili açıklamalar ürünerin detay sayfasında ya da tüm sayfalarda görünecek şekilde sayfanın en altında dediğimiz alanda bir cümleyle dahi olsa belirtilmesi gerekir. Başarılı bir e-ticaret sitesi, fiyatları en şeffaf haliyle göstermelidir. Kısacası alım satımla ilgili tüm detaylar açıkça belirtilmeli, hukuksal sorumluluklar açıklanmalıdır.

-Müşteri adaylarınız siteniz üzerinden ödeme yaparak ürünü satın aldıktan sonra gerçek bir müşteriniz olur. Bunun için mümkün olduğunca kolay ve hızlı işleyen ödeme sistemlerini kullanmanız gerekir. Tek tıkla ödeme, kolay ödeme gibi isimlerle müşterinizin dikkatini çekebilir, kolay ödeme sistemi sayesinde sitenize gelen ziyaretçilerinizi müşterilere dönüştürebilirsiniz.

-Sitenizde her sayfada müşteri hizmetlerine bağlı bir link olmalıdır, müşterilerinizin attığı her maile geri dönüş yapmanız onlarda güven oluşturacaktır. Ayrıca E-ticaret sitenizde firmanızın tam adı, adres bilgileri ve telefon numaranız açık bir şekilde belirtilmelidir bu adımda müşterilerin size güven duymasını sağlayacak önemli faktörlerden biridir.

Yazının devamını okumak ve e-ticaret siteniz için güç kazandıracak unsurlar hakkında bilgi edinmek için linki tıklayın

https://www.kursistem.com/blog/e-ticaret-siteniz-icin-guec-kazandiracak-unsurlar

 

Yorumlar (0)

Soru Cevap

9441


Tüm Dünya Kullanıcılarına Hitap Eden Teknoloji
Yararlanmak istiyorsanız hemen arayın.